2019. október 12. | 10:28

Hírek, liturgikus rend – 2019. október 13.

Hétfőn (okt. 14.) 16.30 órakor a Szent József téren folytatódik szabadtéri rózsafüzér imádságunk, melyre szeretettel várjuk a testvéreket.

Kedden és szerdán (okt. 15-16.) 16.30 órakor az énekkar tartja szokásos próbáit a plébánián és készül a november 16-i kaposvári egyházzenei napra, mely egyben a kórus első nyilvános fellépése lesz a templomon kívül.

Pénteken (okt. 18.) 16.30 órakor a Szegély imacsoport tartja szokásos imádságát a plébánián.

Szombaton (okt. 19.) reggel 6 órakor indul a zarándokbusz Međjugorje-be.

Következő vasárnap (okt. 20.) a missziók javára gyűjti a katolikus egyház a perselyadományokat.

Megjelent az Alsóvárosi Harangszó szeptemberi kiadása, ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe. A templom hátsó asztaláról elvihető, ára 300 Ft.

Akik még idén nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne felejtsék azt megtenni.

A Piarista iskola ajánlja képzéseit a hatodikos és nyolcadikos diákoknak. Nyílt napot október 16-án, szerdán tartanak. További részletek, időpontok a hirdetőtáblán találhatók.

Megérkeztek a jövő évi naptárak, kalendáriumok, a templom hátsó asztaláról elvihető, árát kérjük az állóperselybe beletenni.

ELŐRE HIRDETJÜK

Jövő vasárnap (okt. 20.) a 10 órai szentmise előreláthatólag 10 perces késéssel fog kezdődni a helyettes atya elfoglaltsága miatt. Kérjük szíves megértésüket.

Október 21-én, hétfőn és 22-én, kedden nem lesznek szentmisék, helyette rózsafüzér imádságot tartunk 18 órakor.

Október 26-án, szombaton egész napos szentségimádást tartunk a plébániatemplomban reggel 8 órai kezdettel.

Október 13., évközi 28. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Gyula édesapa, nagyapa
11 óra, keresztelés: Kiskovács Adél és Laura
18 óra, szentmise: † Kálmán és László

Október 14.,  hétfő – köznap

16.30 óra, rózsafüzér imádság (Szent József tér)
, szentmise: † Terézia és nagyszülők

Október 15., kedd – A Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz, szűz és egyháztanító

18 óra, szentmise: † Attila gyermekért

Október 16., szerda – köznap

7 óra, gyászmise: † Sajni Józsefné Hajdú Mária

Október 17., csütörtök – Antiochiai Szent Ignác püspök és vértanú

Október 18., péntek – Szent Lukács evangélista

13 óra, temetés (Miklósfa): † Sajni Józsefné Hajdú Mária
18 óra, szentmise: † Ilona

Október 19., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † József férj

Október 20., évközi 29. vasárnap – A missziók vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † nagyszülők
18 óra, szentmise: † László és szülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.