2019. szeptember 29. | 14:21

Hírek, liturgikus rend – 2019. szeptember 29.

Évközi 26. vasárnap – A Szentírás vasárnapja

Kedden (10.01.) a szentmise után, 19 órakor Rózsafüzér imádságot tartunk a plébánia udvarán, melyre szeretettel hívjuk a testvéreket, szolgálattevőket, ministránsokat és közösségeinket.

Szombaton (10.05.) tartják az egyházmegyei rózsafüzér társulatok lelki napját Segesden. Részletes program az oldal alján, illetve a templom hirdetőtábláján megtalálható.

Plébániai közösségeink a héten:

Kedden és szerdán, 16.30 órakor, énekkar
Pénteken, 16.30 órakor, Szegély imacsoport

Október a Rózsafüzér hónapja. A tavalyihoz hasonlóan, idén is szeretnénk kivinni az imádságot plébániánk területére. Az első közös imádságunk október 8- án, kedden, 16.30 órakor lesz a Zrínyi iskola előtt. Az időpontok megtalálhatók a faliújságon is. Várjuk a kedves testvéreket.

Megjelent az Alsóvárosi Harangszó szeptemberi kiadása. Ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe tartalmas kiadványunkat, melyben megtalálhatók plébániánk életének jelentősebb eseményei, olvashat közösségeinkről és találhatnak benne lelkiségi írásokat is. Az ára 300 Ft.

Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy a kecskeméti kirándulásunk programtolódás miatt átkerül tavaszra.

Kérjük, akik még idén nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, szíveskedjenek azt megtenni. A hozzájárulás alapdíja 3500 Ft/fő/év, melyet a plébánia hivatal nyitvatartása alatt befizethetnek. Hálásan köszönünk minden támogatást.

Az általános iskolások továbbtanulási jelentkezése kapcsán felhívjuk a szülők és a diákok figyelmét a régió egyházi iskolái között a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma által biztosított lehetőségekre, melyről október 5-én, szombaton délelőtt nyílt nap keretében is tájékozódhatnak az érdeklődők.

A hétre még szentmise szándékot felveszünk.

Szeptember 29., évközi 26. vasárnap – A Szentírás vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise, bérmálás
18 óra, szentmise: † Géza

Szeptember 30.,  hétfő – Szent Jeromos áldozópap és egyháztanító

18 óra, szentmise: Élő Dóra

Október 1., kedd – A Gyermek Jézusról és a Szent Arcról nevezett (Lisieux-i) Szent Teréz, szűz és egyháztanító

18 óra, szentmise: † Jeromos édesapa
19 óra, rózsafüzér ájtatosság a plébánián

Október 2., szerda – Szent Őrzőangyalok

7 óra, szentmise: Élő Balázs és Orsolya gyermekekért

Október 3., csütörtök – köznap

Október 4., péntek – Assisi Szent Ferenc

18 óra, szentmise: † György és szülők

Október 5., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † József férj és édesapa

Október 6., évközi 27. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Anna
18 óra, szentmise: † Angelika édesanya

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.