Menü

2019. szeptember 06. | 14:39

Hírek, liturgikus rend – 2019. szeptember 8.

Évközi 23. vasárnap

Hírek

Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy szeptembertől a szentmisék rendje megváltozott: kedden csak 18 órakor van szentmise, és a szerda reggeli pedig 7 órakor kezdődik. Palinban a keddi helyett pénteken 8 órakor van szentmise. A vasárnapi miserend nem változott.

Szeptember 9-én, hétfőn, 19 órakor a Tanácsadó Testület tartja soron következő ülését.

Szeptember 10-én, kedden, 19 órakor a Férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Szeptember 12-én, csütörtökön Szűz Mária szent nevének emléknapja. Palinban 16.30 órakor, a plébániatemplomban 18 órakor szentmise lesz.

Szeptember 14-én, szombaton a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe lesz. Ezen a napon tartjuk Lelki napunkat, melyet szolgálattevőink részére szervezünk. Jelentkezni a plébánián vagy a plébánosnál lehet szerdáig. Csak egész napra történő jelentkezést tudunk elfogadni.

Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy a kecskeméti kirándulásunk programtolódás miatt átkerül tavaszra.

Szervezzük már az októberi međjugorje-i zarándoklatunkat. Jelentkezni minden pénteken, 14 és 17 óra között, Pásztori Máriánál lehet a plébánián.

Kérjük, akik hozzánk járnak templomba, egyházi hozzájárulásukkal segítsék plébániánk működését. Többen is vannak, akik rendszeresen látogatják templomunkat és igénybe veszik egyházi szolgáltatásainkat, de a támogatók nyilvántartásában nem szerepelnek. Egyúttal köszönetet mondunk mindazoknak, akik neve évről évre megjelenik támogatóink között.

Kérjük, hogy amennyiben katolikus temetést kérnek elhunytjaik részére, a temetési időpont kiválasztása előtt feltétlenül egyeztessenek velünk is. Időről időre előfordul olyan eset, hogy az elhunyt hozzátartozója nem egyezteti a temetés időpontját plébániánkkal, így a temetési szertartást egyéb elfoglaltság miatt nem tudjuk vállalni.

Liturgikus rend

Szeptember 8., évközi 23. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † László édesapa
18 óra, szentmise: † Bernadett és szülők

Szeptember 9.,  hétfő – köznap

18 óra, szentmise

Szeptember 10., kedd – köznap

18 óra, szentmise

Szeptember 11., szerda – köznap

7 óra, szentmise

Szeptember 12., csütörtök – Szűz Mária szent neve

16.30 óra, szentmise (Palin)
18 óra
, szentmise: † Mária

Szeptember 13., péntek – Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító

8 óra, szentmise (Palin)*
18 óra
, szentmise: † Béla

Szeptember 14., szombat – Szent Kereszt felmagasztalása

18 óra, szentmise: † szülők és testvérek

Szeptember 15., évközi 24. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Katalin édesanya
18 óra, szentmise: élő és † hozzátartozók

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.