2019. augusztus 24. | 16:25

Hírek, liturgikus rend – 2019. augusztus 25.

Augusztus 26-án, hétfőn, 20 órakor tartja a Tanácsadó Testület soron következő gyűlését.

Augusztus 27-én, kedden, 19 órakor a Férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Egész napos lelki napot tartunk szolgálattevőinknek szeptember 14-én, szombaton. A részvétel regisztrációhoz kötött.

Egyházközösségi kirándulást szervezünk Kecskemétre október 5-én, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket. Jelentkezni minden pénteken, 14 és 17 óra között, Pásztori Máriánál lehet a plébánián.

Szervezzük már az októberi međjugorje-i zarándoklatunkat is. A jelentkezés feltétele a helyszínen befizetendő 22 ezer Ft útiköltség. A további díjak a későbbiek során kerülnek meghatározásra. Jelentkezni minden pénteken, 14 és 17 óra között, Pásztori Máriánál lehet a plébánián.

Aki énekel, kétszeresen imádkozik! Szeptember 3-án, kedden elkezdődnek az énekkari próbák a plébánián. Szeretettel várjuk olyanok jelentkezését, akik szívesen énekelnének velünk az egyházi év ünnepein, hogy szolgálatunkkal közösen dicsérhessük az Urat és felemeltebbé
tehessük a liturgiát. Minden szólamba várunk jelentkezőket. Kottaolvasás nem feltétel, de jó zenei hallás, ritmusérzék és szolgálati hűség mindenképpen. Az első próba szeptember 3-án, kedden, 17 órakor lesz a plébánia hittantermében.

A Mária-kör megimádkozza szándékainkat. A templom bejáratánál található dobozba elhelyezhetik szándékaikat, kéréseiket, melyekért az
imacsoport imádkozik.

Köszönjük mindazok segítségét, akik a közösségi programokon szolgálatokat vállalnak (sütés, felszolgálás, előkészítés, takarítás stb.).

Már Jézus idejében is volt úgynevezett templomadó, mely a jeruzsálemi templom kultikus életének fenntartását biztosította. Kérjük, akik hozzánk járnak templomba, egyházi hozzájárulásukkal segítsék plébániánk működését. Többen is vannak, akik rendszeresen látogatják templomunkat és igénybe veszik egyházi szolgáltatásainkat, de a támogatók nyilvántartásában nem szerepelnek. Hogy
miért van erre szükség? Ugyanazért, mint Jézus idején. Hogy az egyházközség és a
templom szükségleteit, kiadásait fedezni tudjuk valamiből. Az egyházközségi hozzájárulás éves díja 3500 Ft/fő, melyet legegyszerűbben az irodában lehet befizetni, nyitvatartási időben, de lehetőség van banki átutalásra is, számlaszámunk az internetes honlapunkon megtalálható.
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik neve évről évre megjelenik támogatóink között.

Szeptembertől elindulnak közösségeink, a beosztást megtalálják a faliújságon és honlapunkon is.

Az esti szentmisék időpontja szeptember elsejével vissza áll 18 órára.

Szentmiseszándékot a hétre még felveszünk.

Híreink, programjaink megtalálhatók a faliújságon és internetes honlapunkon is.

Augusztus 25., évközi 21. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † édesapa

Augusztus 26.,  hétfő – köznap

Augusztus 27., kedd – Szent Mónika

7.30 óra, szentmise
, szentmise (Palin)*

Augusztus 28., szerda – Szent Ágoston püspök és egyháztanító

7.30 óra, szentmise: † szülők és hozzátartozók

Augusztus 29., csütörtök – Keresztelő Szent János vértanúsága

Augusztus 30., péntek – köznap

19 óra, szentmise: élő Ritáért

Augusztus 31., szombat – köznap

15.30 óra, nászmise: Hanke József Károly és Pinterics Veronika
, előesti szentmise: † Zoltán

Szeptember 1., évközi 22. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Ferenc, Lajos és szülők
11 óra, keresztelés: Blatnyák Róza
18 óra, szentmise: † nagyszülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.