2019. augusztus 03. | 15:29

Hírek, liturgikus rend – 2019. augusztus 4.

A plébánia hivatal ügyfélfogadása július 31-től augusztus 7-ig szünetel. Legközelebb személyesen 8-án, csütörtökön, 9 órától leszünk elérhetők.

Kedden Palinban nem lesz szentmise, de a plébániatemplomban a 7.30 órai szentmise meg lesz tartva.

Szerdán a reggeli szentmise elmarad itt a plébániatemplomban. A szentmisék rendjében további változás nem lesz.
Szerdán este 19 órakor a Tanácsadó Testület tartja soron következő gyűlését.

Szombaton 10 órától folytatódik a bérmálási felkészítő a plébánián.

Augusztus 15-én, csütörtökön, Szűz Mária mennybevétele (Nagyboldogasszony, parancsolt ünnep) ünnepén ünnepeljük a palini templom búcsúját, s egyben felszentelésének 30. évfordulóját. Az ünnepség-sorozat programja megtalálható itt. Nagyboldogasszony ünnepén a plébániatemplomban 10 és 19 órakor lesznek szentmisék.

Augusztus 4., évközi 18. vasárnap

8 óra, igeliturgia (Palin)*
10 óra, igeliturgia
19 óra, szentmise: Ildikó megtéréséért

Augusztus 5.,  hétfő – köznap

19 óra, szentmise: † Erika

Augusztus 6., kedd – Urunk színeváltozása

7.30 óra, szentmise
Palinban a szentmise elmarad

Augusztus 7., szerda – köznap

A szentmise elmarad

Augusztus 8., csütörtök – Szent Domonkos áldozópap

Augusztus 9., péntek – A keresztről nevezett Szent Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje

Augusztus 10., szombat – Szent Lőrinc diakónus és vértanú

19 óra, előesti szentmise: † Margit édesanya

Augusztus 11., évközi 19. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † István édesapa

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.