2019. június 22. | 15:16

Hírek, liturgikus rend – 2019. június 23.

Krisztus Szent Teste és Vére – Úrnapja

Ne maradj otthon! A medjugorje-i világtalálkozóra szeretnénk minél több fiatalt elvinni, azokat is, akiknek gondot okoz a díjak kifizetése. Támogatóinknak köszönhetően nagy kedvezményeket tudunk adni.
Részletek és jelentkezés Lábodi Istvánnál vagy a plébánián nyitvatartási időben.

Örülünk, hogy sokan jelentkeztek a 2020-as Eucharisztikus Kongresszuson tartandó elsőáldozásra, és várunk szeretettel mindenkit a fiatalokon kívül is.

A héten négy főünnepünk lesz.

Hétfőn Keresztelő Szent János születésének főünnepe. Palinban 17.30 órakor, a plébániatemplomban szokásosan 19 órakor tartunk ünnepi szentmisét.

Kedden Palinban a 9 órai szentmise elmarad. 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Csütörtökön Szent László király, egyházmegyénk védőszentjének főünnepe. Ünnepi szentmisét csak a plébániatemplomban tartunk, 19 órakor.

Pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe. Ünnepi szentmisét csak a plébániatemplomban tartunk, 19 órakor.
Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Jézus Szentséges Szívének ünnepén
nyilvánosan elimádkozza az Urunk Jézus! Az emberekre árasztott… kezdetű engesztelő imádságot. Ugyanezzel az imádsággal más körülmények között részleges búcsút nyerhet. (A Búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 3.)

Pénteken 15.15 órakor a Pannon Egyetem a diplomaátadót megelőző hálaadó ökumenikus istentiszteletet tart az alsóvárosi plébániatemplomban.

Szombaton Szent Péter és Pál apostolok főünnepe. A kaposvári székesegyházban főpásztorunk négy fiatal papot szentel. Palinban 17.30 órakor, a plébániatemplomban szokásosan 19 órakor tartunk ünnepi szentmisét.

Következő vasárnap a Szentszék javára lesz gyűjtés (Péter-fillérek).

Előre jelezzük, hogy július 1-től 7-ig a plébánia hivatal zárva tart.

A zalakarosi ProBono Generációs Családi Napok következő alkalma július 28. és augusztus 25. Az ezekre történő jelentkezési időpontot hamarosan hirdetjük. A belépő jegy ára 4 fő részére 3000 Ft, aki ebédet igényel, annak díja 1400 Ft/fő.

Buzdítjuk a híveket a hétköznapi szentmisék gyakoribb látogatására is.

A jó idő beköszöntével szeretettel kérem a kedves híveket, hogy az öltözködésünk is mutassa meg hitünk komolyságát a templomban tartózkodáskor.

A környékünkön jó pár tábor és lelkiségi program nyújt lehetőséget arra, hogy ne csak a testük, hanem a lelkük is pihenjen.

Híreinket megtalálják a faliújságon és internetes honlapunkon is.

Szép és áldott nyarat kívánunk mindannyiuknak.

Június 23., vasárnap – Krisztus Szent Teste és Vére, Úrnapja

19 óra, szentmise: † szülők

Június 30., vasárnap – Évközi 13. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.