2019. június 09. | 19:00

Hírek, liturgikus rend – 2019. június 9.

Pünkösdvasárnap

Június 9-én, Pünkösdvasárnap Palinban 8 és 11.45 órakor is lesz szentmise. A plébániatemplomban a 10 órai ünnepi szentmisén templomunk énekkara énekel. Az esti szentmisét, illetve a két palini szentmisét hegedű hangja fogja még ünnepélyesebbé
tenni. Teljes búcsút nyer az a hívő, aki a templomban vagy kápolnában áhítattal részt vesz a Veni Creator himnusz (Jöjj, Szentlélek) ünnepélyes éneklésében vagy elmondásában Pünkösd ünnepén.

Június 10-én, hétfőn, a Ferenc pápa által 2018-ban elrendelt A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja emléknapján (Pünkösdhétfő)
vasárnapi miserendet tartunk: 8 órakor Palinban lesz szentmise, 10 és 19 órakor a plébániatemplomban.

Június 11-én, kedden Palinban nem lesz szentmise. 16.30 órakor a Mária-kör, 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Június 13-án, csütörtökön Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító kötelező emléknapja van. Ezen a napon este 7 órakor
szentmise lesz.

Június 14-én, pénteken 17.30 órakor a Szegély imacsoport találkozik a plébánián.

Június 15-én, szombaton Nagy János plébános ezüstmiséjére Magyarszerdahelyre a zarándokcsoport 12 órakor indul az alsóvárosi templomtól, és a szentmise után a Magyarszerdahelyről 19 órakor induló autóbusszal érkezik vissza. A gyalogtúrán, mivel közlekedési útvonalat is érintünk, fényvisszaverő mellény viselése kötelező. A csoportot Halász Istvánné, az imádságot Győri Bernadett vezeti.

Június 22-én, szombaton szentségimádást tartunk a plébániatemplomban déli 12 órától 19 óráig. Az Oltáriszentség csendes őrzésére
kérjük a híveket feliratkozni a sekrestyében.

Énekkarunk júniusban valamennyi, vasárnapra eső egyházi főünnepen énekel.

Köszönjük mindazoknak, akik hétről hétre szolgálatot vállalnak a templom tisztán tartásában.

A medjugorjei világtalálkozóra a plébánián, illetve Lábodi Istvánnál lehet jelentkezni. Egyúttal köszönetet mondunk mindazoknak, akik anyagi támogatásukkal segítik fiataljainkat kijuttatni a világtalálkozóra.

Június Jézus Szentséges Szíve tiszteletének hónapja, a szentmisék végén a Jézus Szíve litániát énekeljük.

A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson országos elsőáldozás lesz, így itt nálunk az elsőáldozás jövőre elmarad. Buszokkal történik majd az odautazás, ami a szülők részére is ingyenes lesz. Kérjük a szülőket, hogy a gyerekeknek kiosztott tájékoztatón nyilatkozzanak, részt kívánnak-e venni gyermekükkel a rendezvényen, s a papírt június 13-ig (csütörtök) a hitoktatóknak leadni szíveskedjenek.

Június 9., Pünkösdvasárnap

10 óra, szentmise: † szülők és családtagok
11 óra, keresztelés: Tóth Hanga, Novák Mátyás
19 óra, szentmise: † Sándor férj és édesapa

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.