2019. június 01. | 16:20

Hírek, liturgikus rend – 2019. június 2.

Urunk Mennybemenetele

Június 7-én, pénteken 19 órakor a Városi Vegyeskar tartja pünkösdi koncertjét templomunkban. Felhívjuk figyelmüket, hogy (csak) ezen a napon a szentmise este 18 órakor kezdődik!

Június 8-án, szombaton az előesti szentmise után Lélekváró gitáros dicsőítést tartunk a templomban 20-tól 21 óráig.

Június 9-én, Pünkösdvasárnap Palinban 8 és 11.45 órakor is lesz szentmise. A plébániatemplomban a 10 órai ünnepi szentmisén templomunk énekkara énekel. Az esti szentmisét, illetve a két palini szentmisét hegedű és orgona hangja fogja még ünnepélyesebbé tenni.

Június 10-én, hétfőn, a Ferenc pápa által 2018-ban elrendelt A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja emléknapján (Pünkösdhétfő)
vasárnapi miserendet tartunk: 8 órakor Palinban lesz szentmise, 10 és 19 órakor a plébániatemplomban.

Június 15-én, szombaton 16 órakor tartja Nagy János magyarszerdahelyi plébános atya az ezüstmiséjét, melyen templomunk kórusa is énekel. Erre az alkalomra gyalogos zarándoklatot szervezünk. Az indulás 12 órakor történik a Szent József térről. A programra jelentkezni kell a plébánián.

Egyházi főünnepek júniusban:

– június 2., vasárnap, Urunk Mennybemenetele
– június 9., vasárnap, Pünkösdvasárnap
– június 10., hétfő, A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja
(emléknap)
– június 16., vasárnap, Szentháromság vasárnapja
– június 23., vasárnap, Krisztus Szent Teste és Vére (Úrnapja), elsőáldozás
és körmenet a 10 órai szentmisében
– június 24., hétfő, Keresztelő Szent János születése
– június 28., péntek, Jézus Szent Szíve
– június 29., szombat, Szent Péter és Pál apostolok

Énekkarunk júniusban valamennyi, vasárnapra eső egyházi főünnepen a 10 órai szentmisében énekel. Ezen kívül továbbra is hívja és várja szoprán, illetve tenor énekesek jelentkezését. Az énekkari próbák minden kedden és pénteken 17-től 19 óráig zajlanak a plébánián, vagy előzetes egyeztetés után a templomban.

Köszönjük mindazoknak, akik hétről hétre szolgálatot vállalnak a templom tisztán tartásában.

A medjugorjei mladifestre a plébánián, illetve Lábodi Istvánnál lehet jelentkezni. Egyúttal köszönetet mondunk mindazoknak, akik anyagi
támogatásukkal segítik fiataljainkat kijuttatni a világtalálkozóra.

Június Jézus Szentséges Szíve tiszteletének hónapja, a szentmisék végén a Jézus Szíve litániát énekeljük.

Június 2., Urunk Mennybemenetele

8 óra, szentmise (Palin)*
11.45 óra, szentmise (Palin)*
19 óra, szentmise: † József és Mária szülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.