2019. április 22. | 12:15

Hírek, liturgikus rend – 2019. április 21.

Húsvétvasárnap

A húsvéti ünnepekre megjelent az Alsóvárosi Harangszó, a bejáratnál lévő asztalról elvihető, ára 300 Ft, melyet kérünk az állóperselybe betenni. Kiadványunkban lelkiségi írások és az ünnepek szentmiserendje is megtalálható. Szeretettel ajánlom a kedves híveknek.

Köszönöm szépen mindazoknak, akik a szent háromnapban és a húsvéti ünnepekben több szolgálatot vállalnak (takarítók, felolvasók, ministránsok, sekrestyések, énekkarosok).

Húsvétvasárnap a 10 órai ünnepi nagymisén templomunk énekkara énekel. Az esti szentmise orgonás lesz. Palinban a 8 órai szentmisén kívül 11.45 órakor is lesz szentmise.

Húsvéthétfőn ugyanígy alakul a miserend. A 10 órai szentmisén hegedű- és orgonajáték lesz, az esti szentmisén pedig a gitáros csoport végzi a zenei szolgálatot, a mise után rövid dicsőítéssel.

A plébánia hivatal április 17-től (Nagyszerda) április 25-ig (csütörtök) zárva tart, ezért kedden a férfi imacsoport imaalkalma és az énekkari próba is elmarad. Legközelebb személyesen április 27-én pénteken, délután 2 órától leszünk elérhetők.

Kedden, szerdán és csütörtökön nem lesznek szentmisék.

Pénteken 16.30 órától a Szegély imacsoport találkozik a plébánián.

Május elsejétől augusztus 31-ig az esti szentmisék 19 órakor kezdődnek. Májusban az esti szentmisék után a lorettói litániát énekeljük.

Május 1-jén a Ferenc Pápa – egy hiteles ember c. filmet vetíti a Keresztény Filmklub. Jegyeket 600 Ft-ért a helyszínen lehet vásárolni.

Még lehet jelentkezni a trieszti kirándulásra, péntekenként 14 és 17 óra között Pásztori Máriánál.

Április 21., Húsvétvasárnap

10 óra, szentmise: † Károly
11.45 óra, szentmise (Palin)*
18 óra, szentmise: † Ferenc édesapa

Április 22., Húsvéthétfő

10 óra, szentmise: † István édesapa
11.45 óra, szentmise (Palin)*
18 óra, szentmise: † Tibor édesapa

Április 23., Kedd húsvét nyolcadában

Április 24., Szerda húsvét nyolcadában

Április 25., Csütörtök húsvét nyolcadában

Április 26., Péntek húsvét nyolcadában

Április 27., Szombat húsvét nyolcadában

16 óra, esketés: Kovács László és Lovas Andrea
, előesti szentmise: † szülők és hozzátartozók

Április 28., Húsvét 2. vasárnapja, az isteni irgalmasság vasárnapja

10 óra, szentmise: † szülők és nagyszülők
11.00 óra, keresztelés: Merkly-Belus Málna
11.15 óra, keresztelés: Gazdag Anna Mia
18 óra, szentmise: † szülők és nagyszülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.