2019. április 07. | 20:42

Hírek, liturgikus rend – 2019. április 7.

Nagyböjt 5. vasárnapja

Mai vasárnap a Szentföld javára lesz gyűjtés.

Hétfőn az olvasókör találkozik a plébánián 18 órakor.
19 órakor a plébániai tanácsadó testület tartja soron következő ülését.

Kedden 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián.

A Szent József a Szűzanyához megy nagyböjti gyalogos zarándoklatra hívjuk önöket április 13-án, szombaton. Indulás délelőtt 8.30 órakor a Szent József templom elől, imádkozás, éneklés és beszélgetés útközben Homokkomáromig, megérkezve a templomba, közös rózsafüzért imádkozunk, majd busszal jövünk vissza Nagykanizsára. Ételt, italt, túracipőt és esőkabátot mindenki hozzon magával.

Április 18-án Nagycsütörtökön katolikus napközit tartunk elsősorban az elsőáldozásra készülő gyermekeknek, délelőtt 8-tól 12 óráig a plébánián. A részvételhez jelentkezni kell a hitoktatóknál, Víghné Kelemen Máriánál vagy Gyenes Editnél.

Húsvéti szentgyónásunkat ne mulasszuk el. Plébániánk Facebook-oldalán megosztottunk egy képet, amely a bűnbocsánat szertartását ismerteti. Keressék bátran.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a plébánia hivatal április 17-től 25-ig zárva tart. Sürgős esetben – beteg ellátása szentségekkel, vagy temetés ügyében – telefonon keressenek bennünket (93/783-671).

Akik még nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, megtehetik személyesen a plébánia hivatalban nyitvatartási idő alatt, postai csekken, vagy banki átutalással is. Kérjük, különösen figyeljenek arra, hogy csekkes vagy átutalásos fizetésnél pontos adataikat (lakcím, név) feltüntessék, ellenkező esetben nem tudjuk garantálni, hogy számítógépes rendszerünkben megjelenik a befizetésük. További információkat találnak honlapunk Információk menüpontjában. Hálásan köszönünk minden adományt!

Április 7., vasárnap – Nagyböjt 5. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Ferenc
18 óra, szentmise: † Béla

Április 8., hétfő – köznap

Április 9., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise
9 óra, szentmise (Palin)*

Április 10., szerda – köznap

7.30 óra, szentmise: Segítő Szűzanya tiszteletére
8.30 óra, gyászmise szűk családi körben

Április 11., csütörtök – köznap

14 óra, temetés: † Tóth Norbert
15 óra, temetés: † Bartol Ferencné Merencsics Magdolna

Április 12., péntek – köznap

17.30 óra, keresztúti ájtatosság
, szentmise: † Mária

Április 13., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † Terézia, halálának első évf.

Április 14., vasárnap – Urunk szenvedésének vasárnapja – Virágvasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Miklós férj és † Miklós fiú és † szülők
11 óra, keresztelés: Szabó Dorottya
18 óra, szentmise: † Ingrid

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.