2019. március 16. | 20:30

Hírek, liturgikus rend – 2019. március 17.

Nagyböjt 2. vasárnapja

Most vasárnap 16 órától gyóntatás lesz a templomban. Az esti szentmise gitáros lesz.

Hétfőn egész napos szentségimádást tartunk, reggel 8 órai kezdettel. Az Oltáriszentséget őrzők kérjük, iratkozzanak fel a sekrestyében.

Kedden Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe lesz, templomunk búcsúja. Az ünnepi szentmise este 6 órakor kezdődik, a főcelebráns Vaslabán Csaba atya lesz. A reggeli 7.30 órai és a palini 9 órai szentmise is meg lesz tartva kedden.

Nagyböjtben minden pénteken keresztúti ájtatosságot végzünk 17.30 órakor, várjuk szeretettel a testvéreket.

Tartós élelmiszereket gyűjtünk a nagyböjti időben. Adományaikat a plébánián tudják leadni nyitvatartási időben.

A templomunkról készült könyv a plébánián beszerezhető.

Egyházközösségi kirándulást szervezünk Triesztbe május 18-án, szombaton. Utazási költség és belépőjegyek ára együttesen 12 ezer Ft.
Jelentkezni a plébánián pénteki napokon lehet 14 és 17 óra között Pásztori Máriánál. Részletes program honlapunkon és a hirdetőtáblán.

Köszönjük mindazok szolgálatát, akik a szombati lelki nap szervezésében, lebonyolításában részt vettek.

Március 17., vasárnap – Nagyböjt 2. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: Szalai és Magyar család † tagjaiért
16 óra, gyóntatás
18 óra, szentmise: † szülők

Március 18., hétfő – köznap

8 óra, szentségimádás
, szentmise: † Józsefekért

Március 19., kedd – Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese

7.30 óra, szentmise: † József lelki üdvéért
9 óra, szentmise (Palin)*
, szentmise: egyházközségünkért

Március 20., szerda – köznap

7.30 óra, szentmise: † József férj és édesapa

Március 21., csütörtök – köznap

Március 22., péntek – köznap

17.30 óra, keresztúti ájtatosság
, szentmise: † szülők és nagyszülők

Március 23., szombat – köznap

14.30 óra, esketés: Károssy Gergő és Bedő Diána
, szentmise: † Pál és Anna szülők

Március 24., vasárnap – Nagyböjt 3. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † János
18 óra, szentmise: † Lajos

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.