2019. március 08. | 21:27

Hírek, liturgikus rend – 2019. március 10.

Nagyböjt 1. vasárnapja

Hétfőn 18 órakor az Olvasó-kör találkozik a plébánián, 19 órakor a Szent József kilenced imádkozására várjuk férfi testvéreinket a plébániára.

Kedden a férfi imacsoport találkozik a plébánián 19 órakor.

Közeleg templomunk búcsú ünnepe. Kérjük, a lelki napra jelentkezőket, vasárnap estig szíveskedjenek a jelentkezési lapot leadni a sekrestyében vagy a plébánián. Jövő vasárnap 16 órától gyóntatás lesz a templomban. A búcsú további programjait megtekinthetik honlapunkon vagy a hirdetőtáblán.

Nagyböjtben minden pénteken keresztúti ájtatosságot végzünk 17.30 órakor, várjuk szeretettel a testvéreket.

Tartós élelmiszereket gyűjtünk a nagyböjti időben. Adományaikat a plébánián tudják leadni nyitvatartási időben.

Egyházközösségi kirándulást szervezünk Triesztbe május 18-án, szombaton. Utazási költség és belépőjegyek ára együttesen 12 ezer Ft. Jelentkezni a plébánián pénteki napokon lehet 14 és 17 óra között Pásztori Máriánál. Részletes program honlapunkon és a hirdetőtáblán.

Előre hirdetjük, hogy idén is szervezünk zarándoklatot a Nemzetközi Ifjúsági Találkozóra Medjugorje-ba. A rendezvénysorozat július 31-től augusztus 7-ig tart. Bővebb információk és jelentkezés később.

A plébániánkon szeptember 29-én, vasárnap, 10 órakor lesz bérmálás. A felkészítő elindítása szervezés alatt van, jelentkezni a plébánián lehet.

A templomunkról készült könyv a plébánián beszerezhető.

Március 10., vasárnap – Nagyböjt 1. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Tibor édesapa

Március 11., hétfő – köznap

Március 12., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise
9 óra, szentmise (Palin)*

Március 13., szerda – köznap

7.30 óra, szentmise
13 óra, temetés: † Papp István

Március 14., csütörtök – köznap

Március 15., péntek – köznap

17.30 óra, keresztúti ájtatosság
, szentmise

Március 16., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † József édesapa

Március 17., vasárnap – Nagyböjt 2. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: Szalai és Magyar család † tagjaiért
18 óra, szentmise: † szülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.