2019. március 02. | 14:45

Hírek, liturgikus rend – 2019. március 3.

Hétfőn a Plébániai Tanácsadó Testület tartja soron következő gyűlését 19 órakor. Várjuk szeretettel testületünk tagjait az esti szentmisére, majd az azt követő gyűlésre.

Kedden a Mária-kör 16.30 órakor, a férfi imacsoport 19 órakor találkozik a plébánián.

Március 6-a hamvazószerda, szigorú böjt. Ezen a napon szentmisék 7.30 és 18 órakor lesznek, Palinban 9 órakor. A plébánia hivatal hamvazószerdán zárva tart.

Pénteken elkezdődik a nagyböjti keresztúti ájtatosság a szentmise előtt 17.30 órakor. A keresztutat minden pénteken más plébániai közösség vezeti, melynek beosztását honlapunkon is megtekinthetik.

Tartós élelmiszereket gyűjtünk nagyböjtben. Az adományaikat a plébánián tudják leadni nyitvatartási időben.

Közeleg templomunk búcsú ünnepe. A tervezett program megtalálható honlapunkon és Facebook-oldalunkon az események között is. Előre hirdetjük, március 16-án, szombaton lelki napot tartunk, melyre elsősorban szolgálattevőinket, közösségeinket várjuk. A jelentkezés regisztrációhoz kötött.
Március 17-én, vasárnap, 16 órától gyóntatás lesz a plébániatemplomban.

Egyházközösségi kirándulást szervezünk Triesztbe május 18-án, szombaton. Utazási költség, belépőjegyek és biztosítás ára együttesen 12 ezer Ft. Jelentkezni a plébánián pénteki napokon lehet 14 és 17 óra között Pásztori Máriánál. Bővebb információk a kirándulásról itt.

A plébániánkon szeptember 29-én, vasárnap, 10 órakor lesz bérmálás. A felkészítő elindítása szervezés alatt van, jelentkezni a plébánián lehet.

Az énekkari próbák minden kedden 17 órakor kezdődnek.

Március 3., vasárnap – Évközi 8. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Gizella édesanya

Március 4., hétfő – köznap

18 óra, szentmise: † Kálmán, szülők és nagyszülők

Március 5., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise
9 óra, szentmise (Palin)*

Március 6., szerda – hamvazószerda

7.30 óra, szentmise: Szűzanya tiszteletére
9 óra, szentmise (Palin)*

Március 7., csütörtök – csütörtök hamvazószerda után

Március 8., péntek – péntek hamvazószerda után

17.30 óra, keresztúti ájtatosság
, szentmise

Március 9., szombat – szombat hamvazószerda után

Március 10., vasárnap – Nagyböjt 1. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Tibor édesapa

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.