2019. február 16. | 19:53

Hírek, liturgikus rend – 2019. február 17.

Most vasárnap 18 órakor a szerelmesek miséjére hívjuk szeretettel a házas, jegyes és szerelmes párokat, akik a szentmise végén páronként áldásban részesülnek. A szentmisén a gitáros csoport fog zenélni.

Február 20-án, szerdán 9 órakor elhunyt Ilyés Dénes nyugalmazott búcsúszentlászlói plébános gyászmiséje lesz a templomban. Előtte 8.30 órától ravatalánál rózsafüzért imádkozunk.
Ezen a napon a plébánia hivatal zárva tart.

Közeleg templomunk búcsú ünnepe. A tervezett program a következő:
– március 10-től 19-ig: Szent József kilenced imádkozása férfi híveinkkel
– március 15., péntek: ministránsok, zsoltárénekesek kirándulása
– március 16., szombat: lelki nap Csorba Tamás plébános vezetésével. A részvétel regisztrációhoz kötött.
– március 17., vasárnap, 10 óra: szentmise nagyböjt 2. vasárnapjáról, a misén templomunk énekkara énekel. 16 órakor gyónási lehetőség, 18
órakor gitáros szentmise, utána dicsőítés.
– március 18., hétfő: egész napos szentségimádás
– március 19., kedd, 18 óra: Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe, templomunk búcsúja: ünnepi szentmise. A misén
templomunk énekkara énekel.

Egyházközösségi kirándulást szervezünk Triesztbe május 18-án, szombaton. Utazási költség és belépőjegyek ára együttesen 12 ezer Ft. Jelentkezni a plébánián lehet személyesen, hivatali időben, az összeg befizetésével.

Idén is szervezünk zarándoklatot a Nemzetközi Ifjúsági Találkozóra Medjugorje-ba. A rendezvénysorozat július 31-től augusztus 7-ig tart.

A plébániánkon szeptember 29-én, vasárnap, 10 órakor lesz bérmálás. A bérmálási felkészítő elindítása szervezés alatt van, jelentkezni, érdeklődni a plébánián lehet.

Jövő vasárnap a katolikus iskolák javára gyűjtjük a perselyadományokat.

Február 17., vasárnap – Évközi 6. vasárnap

10 óra, szentmise: † Ferenc, Gyula és nagyszülők
11 óra, keresztelés: Horváth Csongor
18 óra, szentmise: IP

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, mivel azok a palini templomban vannak csak vezetve.