2019. december 28. | 15:02

Hírek, liturgikus rend – 2019. december 29.

A Szent Család: Jézus, Mária és József

Hétfőn (dec. 30.) nem lesz szentmise. Az énekkar próbát tart délután 16.30 órai kezdettel.

Kedden (dec. 31.), Szent I. Szilveszter papa emléknapján ünnepi miserendet tartunk: 8 órakor Palinban, 10 és 18 órakor a plébániatemplomban lesznek szentmisék.

Szerdán (jan. 1.) Szűz Mária, Isten Anyja főünnepe lesz, parancsolt ünnep. Misék szintén 8 (Palin), 10 és 18 órakor lesznek.

Pénteken (jan. 3.) Jézus Szent Nevének emléknapja, elsőpéntek. A Rózsafüzér Társulat 17 órától tartja imaóráját a templomban.

Január 6-án, hétfőn, Urunk megjelenésének főünnepe lesz, vízkereszt. Parancsolt ünnep. Palinban 16 órakor, a plébániatemplomban 18 órakor lesz szentmise.

A hétre még több miseszándék is kérhető, illetve jövő évi miseszándékok már kérhetők a sekrestyében is szentmise után.

A templomunkról készült könyv a plébánián beszerezhető.

Nagyon szépen köszönjük az adventi, karácsonyi szolgálatokat, kapott jókívánságokat és szeretetüket. Istentől megáldott, boldog új esztendőt kívánunk minden kedves testvérünknek!

December 29., vasárnap – A Szent Család: Jézus, Mária és József

10 óra, szentmise: † Mária és János
18 óra, szentmise: † Erzsébet és Péter szülők

December 30.,  hétfő – Karácsony nyolcada alatti VI. nap

December 31., kedd – Karácsony nyolcada alatti VII. nap

, szentmise: † Rozália és Béla
18 óra, szentmise: hálából Szűzanyának

Január 1., szerda – Szűz Mária, Isten Anyja

, szentmise

Január 2., csütörtök – Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely püspökök és egyháztanítók

Január 3., péntek – köznap

, szentmise: Rózsafüzér Társulat élő és † tagjaiért

Január 4., szombat – köznap

Január 5., vasárnap – Karácsony utáni II. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt, illetve ugyanott kérhető miseszándék.