2019. december 12. | 13:09

Hírek, liturgikus rend – 2019. december 15.

Advent 3. vasárnapja

Vasárnap (dec. 15.) szentgyónási lehetőséget biztosítunk a templomban 17 órától. További gyóntatási időpontok: jövő vasárnap 11-től 12 óráig és 17-től 18 óráig.

Hétfőn (dec. 16.) a Keresztény Filmklub A két pápa c. filmet vetíti 18 órai kezdettel a Cinema Kanizsa mozitermében. Jegyeket a helyszínen lehet vásárolni 600 Ft-ért.

Kedden (dec. 17.) a betegeknek biztosítunk szentgyónási lehetőséget otthonaikban 15 órától, melyhez előzetes feliratkozás szükséges telefonon vagy személyesen a plébánián, nyitvatartási időben, legkésőbb kedden 11 óráig.
16 órakor Palinban szentgyónási lehetőséget biztosítunk.
Este a Fentős Ferenc Kamarazenekar ad koncertet templomunkban 19 órai kezdettel. A műsoron barokk zeneszerzők művei fognak felcsendülni, melyhez a szintén barokk stílusban épült templomunk kiváló és hiteles helyszínül fog szolgálni. A belépés gyermekeknek ingyenes, felnőtteknek 1500 Ft/fő. Várunk szeretettel mindenkit az igényes zenei előadásra.

Szerdán (dec. 18.) 15 órai kezdettel a plébániánk területén élő idős, egyedülálló testvéreinket szeretnénk köszönteni egy agapéval egybekötött karácsonyi műsorral a plébánián.
Ugyanezen a napon tartja karácsonyi műsorát a Piarista iskola is a templomban 17 órai kezdettel.

Csütörtökön (dec. 19.) a Zrínyi iskola tartja karácsonyi műsorát a templomban 16.30 órai kezdettel.

Várjuk szeretettel az iskolák növendékeit, tanárait, szülőket és a kedves testvéreket is a zenei műsorokra.

Pénteken (dec. 20.) folytatódik „LADIK” elnevezésű (azaz Lelki Adventi Imák Karácsonyra) lelkigyakorlat-sorozatunk 18 órai kezdettel. Várjuk szeretettel a regisztrált testvéreket a plébánia hittantermében.

Szombaton (dec. 21.) Nagykanizsa Város Vegyeskara tartja meghitt karácsonyi koncertjét templomunkban 19 órai kezdettel.

December 23-án, hétfőn karácsonyi kántálást szervezünk az Erzsébet téri zenei pavilonnál. A programot Csorba Tamás plébános atya fogja megnyitni egy elmélkedéssel és imával, majd közkedvelt karácsonyi énekeket fogunk kántálni. Éneklapokat plébániánk szolgálattevői a helyszínen fognak osztani. Várunk szeretettel minden jóérzésű embert, fiatalt, időset egyaránt!

A 2020-as Eucharisztikus Kongresszusra számítógépes kapcsolattartót, segítőt keresünk heti 2-3 óra munkához. Jelentkezni a plébánián lehet.

December 20-án pénteken jótékonysági vacsorát tartunk a rászorultak, hátrányos helyzetűek részére 16 órai kezdettel a Zrínyi iskola éttermében. A rendezvény lebonyolításához segítőket keresünk felszolgáláshoz és takarításhoz.

Megjelent az Alsóvárosi Harangszó következő kiadása. A templom újságos asztaláról elvihető, ára 300 Ft, melyet kérünk az állóperselybe tenni.

December 15., vasárnap – Advent 3. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Hajmási és Németh család
17 óra, gyóntatás
18 óra, szentmise: † László férj és édesapa

December 16.,  hétfő – köznap

6 óra, szentmise: † szülők és testvérek

December 17., kedd – köznap

6 óra, szentmise (Palin)*
16 óra, gyóntatás (Palin)*

December 18., szerda – köznap

6 óra, szentmise: † János

December 19., csütörtök – köznap

December 20., péntek – köznap

18 óra, LADIK-lelkigyakorlat (Plébánia)

December 21., szombat – köznap

6 óra, igeliturgia
, szentmise: † Katalin

December 22., vasárnap – Advent 4. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Hajmási és Németh család
11 óra, gyóntatás
17 óra, gyóntatás
18 óra, szentmise: † Gyula és Margit szülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt, illetve ugyanott kérhető miseszándék.