2018. december 01. | 15:30

Hírek, liturgikus rend – 2018. december 2.

Advent 1. vasárnapja

Cseresnyés Péter miniszterhelyettes és Dénes Sándor polgármester úr védnökségével jelentős esemény templomunk történetében a most megjelenő impozáns kiadvány, amely átfogó képet ad az alsóvárosi ferences Szent József templomról és történetéről. Az ünnepélyes könyvbemutatóra december 8-án szombaton kerül sor az esti szentmise után. A rendezvényen Nagykanizsa Város Vegyeskara is fellép. Szeretettel várunk minden érdeklődőt! December 8-a egyben főünnep is, Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatásának ünnepe.

December 3-tól elkezdődnek a hajnali misék, a plébániatemplomban hétfőn, szerdán és szombaton reggel 6 órakor, palinban kedden reggel 6 órakor, csütörtökön és pénteken nincsenek szentmisék. A szombati előesti és a vasárnapi szentmisék időpontjaiban változás nem lesz. A hajnali misék után a plébánián szeretettel várunk mindenkit egy szerény reggelire.

December 4-én kedden 16.30 órától a Mária-kör, 19 órakor a férfi imaközösség találkozik a plébánián.

December 14- és 15-én lelkigyakorlat lesz a templomban Cseh Péter Mihály atya vezetésével.

Kalendáriumok és könyvek a sekrestyében még kaphatók.

Decemberi programjaink megtalálhatók internetes elérhetőségeinken.

Köszönjük szépen mindazoknak, akik adományaikkal plébániánk működését segítették, kérjük, akik ezt még nem tették meg, azok ne
feledkezzenek meg róla. Ezen összegből finanszírozzuk a hamarosan megjelenő fűtési költségeket is.

December 2., vasárnap – Advent 1. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Géza édesapa
18 óra, szentmise: Szabó család † tagjai

December 3., hétfő – Xavéri Szent Ferenc áldozópap

6 óra, szentmise: † Ilona

December 4., kedd – köznap

6 óra, szentmise(Palin)*

December 5., szerda – köznap

6 óra, szentmise: † Katalin édesanya

December 6., csütörtök – köznap

December 7., péntek – Szent Ambrus püspök és egyháztanító

December 8., szombat – A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatása

6 óra, szentmise: † Tibor édesapa
, szentmise: † László

December 9., vasárnap – Advent 2. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † családtagok
18 óra, szentmise: † Tibor édesapa

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, mivel azok a palini templomban vannak csak vezetve.