Menü

2018. június 11. | 06:33

Hírek, liturgikus rend – 2018. június 10.

Évközi 10. vasárnap

Hírek

Június 11-én, hétfőn 17 órától az Olvasó-kör találkozik a plébánián.

Június 16-án, szombaton szeretettel hívjuk mindazokat (szolgálattevők, közösségi tagok, érdeklődők), akik szívesen töltenének velünk egy napot Őrtilosban. A délelőtt 10.49 órakor induló vonattal megyünk. 11.30 órától szentmisén veszünk részt a Szent Mihály-hegyi kápolnában. 13 órakor a jelentkezők számára közös ebédet biztosítunk. 14 órától előadás lesz „A szeretet gyakorlása közösségben” címmel. 14.50-től közösségi kohéziós erősítést tartunk. 15.40-től Csorba Tamás plébános tart előadást „20 percben az alázatról” címmel. 16 órakor indulunk vissza az őrtilosi vasútállomásra, a vonat Nagykanizsára 16 óra 47 perckor indul vissza. Jelentkezni a plébánián lehet keddig. A jelentkezők csoportos jegykedvezményben és ingyenes ebédben részesülnek.

A Jóisten áldja meg mindazokat, akik adományaikkal támogatják missziós és evangelizációs munkákat, és egyházközségünk működését. Örömmel látom, hogy a kedves hívek jó lélekkel és bő szívvel teljesítik Isten iránti anyagi kötetezettségeiket.

Várjuk továbbra is a fiatal jelentkezőket a július 30-tól augusztus 6-ig tartó medjugorje-i Mladifestre (ifjúsági világtalálkozó). Részletekért keressék fel honlapunkat. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet.

Medjugorje-i zarándoklatot szervezünk minden korcsoport számára októberben. Feliratkozni a plébánián lehet.

A jövő vasárnap esti szentmise gitáros lesz.

Liturgikus rend

Június 10., vasárnap – évközi 10. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)
10 óra, szentmise: † Margit édesanya
11 óra, keresztelés: Császár Vilmos, Szokol Léna Zsófia
19 óra, szentmise: † Mária édesanya

Június 11., hétfő – Szent Barnabás apostol

19 óra, szentmise: † Sándor testvér

Június 12., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise: † Antal
18 óra
, szentmise (Palin)

Június 13., szerda – Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító

7.30 óra, szentmise: † szülők
13.30 óra, gyászmise: † Kálmán Piroska
15 óra, temetés: † Kálmán Piroska

Június 14., csütörtök – köznap

18 óra, Szentlélek szeminárium: utolsó előtti alkalom

Június 15., péntek – Árpádi-házi Boldog Jolán szerzetesnő

19 óra, szentmise: † Julianna édesanya, nagymama

Június 16., szombat – köznap

19 óra, szentmise: † Mária, József és Gyula

Június 17., vasárnap – évközi 11. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)
10 óra, szentmise: † szülők és családtagok
11 óra, keresztelés: Burusán József
19 óra, szentmise: † Vince édesapa