2018. március 18. | 21:08

Hírek, liturgikus rend – 2018. március 18.

Nagyböjt 5. vasárnapja

Nagyböjtben minden pénteken keresztutat végzünk 17.15 órától.

Pénteken elkezdődött templomunk búcsú ünnepsége. A sütemény felajánlásokat és a szervezők, segítők munkáját hálásan köszönjük, valamint azokét, akik áldozatos munkájukkal segítik búcsú ünnepségünk lebonyolítását. A vasárnap esti szentmise gitáros lesz. Hétfőn, Szent József ünnepén 18 órakor lesz szentmise, melyet Varga László kaposvári megyéspüspök mutat be. A misén az Apáti Capella Kamarakórus énekel.

Hétfőn este befejeződik a Szent József kilenced imádkozása, melyre továbbra is buzdítjuk közösségünk férfi tagjait, s egyúttal örülünk is, hogy ilyen sokan eljönnek nap mint nap imádkozni Szent József közbenjárásáért.

Március 24-én, szombaton egész napos szentségimádás lesz a templomban. Menete a megszokott, feliratkozni a sekrestyében lehet.

Április 14-én egyházközösségi kirándulásra hívjuk önöket Szlovákiába. Úti célunk a pozsony-dévényi vár. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet a 10 ezer forint részvételi díj befizetésével, mely tartalmazza a biztosítást, belépőket és a vacsorát is.

Az óraállítással a plébániatemplomban a szentmisék rendje nem változik. A kedd esti palini szentmise időpontja jövő héttől 17-ről 18 órára módosul.

Jövő vasárnap virágvasárnap, mellyel kezdetét veszi a nagyhét és a húsvéti készülődés.

Március 18., vasárnap – Nagyböjt 5. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin): † szülők és nagyszülők