2018. március 03. | 20:32

Hírek, liturgikus rend – 2018. március 4.

Nagyböjt 3. vasárnapja

Nagyböjtben minden pénteken keresztutat végzünk 17.15 órától, melyre várjuk plébániánk közösségeit is.

A Katolikus Karitász tartósélelmiszer-gyűjtést szervez március 4-től március 11-ig. Adományaikat a sekrestyében vagy a plébánia hivatalban lehet leadni. Telefonon keresztül is támogathatják a Karitász munkáját az 1356-os szám felhívásával, hívásonként 500 Ft-tal.

Március 9-től 11-ig nagyböjti lelkigyakorlat lesz, melyre Tímár Sándor Asztrik ferences atyát hívtuk meg. A misék időpontjai megtalálhatók a hirdetőtáblán is.

Március 11-től 19-ig a Szent József-kilencedet imádkozzuk, melyre várjuk férfi híveinket.

Közeleg templomunk búcsúja. Az idei Szent József-búcsú programjai március 16-tól 19-ig tartanak. A részletek megtalálhatók a hirdetőtáblán és az interneten is.

Április 7-én Kaposváron délelőtt fél 10-től este 6-ig kerül megrendezésre a Bizalom az Irgalmas Istenben Konferencia. A Székesegyházban 11 órakor kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök. A szentmise a Jó Pásztor Imaközösség tajgaiért lesz felajánlva. Fontos tudnivaló, hogy minden résztvevőnek regisztrálni kell az egyházmegye honlapján (www.kaposvar.egyhazmegye.hu) március 15-ig.

Április 14-én egyházközösségi kirándulásra hívjuk önöket Szlovákiába. Úti célunk a pozsony-dévényi vár. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet a 10 ezer forint részvételi díj befizetésével, mely tartalmazza a biztosítást, belépőket és a vacsorát is.

Az idei évben kiemelten fontos rendelkezni az 1 százalékról! Kérjük, támogassa adója egyházi 1%-ával a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát! Technikai szám: 0011.

Brenner János a Szombathelyi Egyházmegye vértanú papjának boldoggá avatására 2018. május 1-jén kerül sor szombathelyen. Jelentkezni a Jézus Szíve Plébánián lehet a 2500 forint utazási költség befizetésével.

Március 4., vasárnap – Nagyböjt 3. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin): † édesanyáért
10 óra, szentmise: † Gyula, Ferenc és nagyszülők
18 óra, szentmise: † Péter édesapa

Március 5., hétfő – köznap

18 óra, szentmise: † gyermekért

Március 6., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise: házassági évforduló
, szentmise (Palin): † Máriáért

Március 7., szerda – köznap

7.30 óra, szentmise: élő nagyapáért

Március 8., csütörtök – köznap

Nincs  szentmise

Március 9., péntek – köznap (nagyböjti lelkigyakorlat)

12 óra, temetés: † Halász László
17.15 óra, keresztúti ájtatosság, alatta gyónási lehetőség
, szentmise lelkigyakorlatos szentbeszéddel: bűnök bocsánatáért

Március 10., szombat – köznap (nagyböjti lelkigyakorlat)

10 óra, gyónási lehetőség (Palin)
11 óra, szentmise lelkigyakorlatos szentbeszéddel (Palin)
17 óra, gyónási lehetőség
, szentmise: Tamás testi-lelki gyógyulásáért

Március 11., vasárnap – Nagyböjt 4. vasárnapja (nagyböjti lelkigyakorlat)

8 óra, szentmise (Palin), alatta gyónási  lehetőség: † szülők
10 óra, szentmise, alatta gyónási lehetőség: † szülők és testvérek
17 óra, gyónási lehetőség
18 óra, szentmise: † Valéria, halálának 5. évf.