2018. február 12. | 10:57

Hírek, liturgikus rend – 2018. február 11.

Február 12-én, hétfőn az olvasó-kör találkozik a plébánián 19 órakor.

Február 14-én, hamvazószerdán (szigorú böjt!) kezdetét veszi a nagyböjti időszak. Ezen a napon ünnepi miserendet tartunk, tehát reggel 8 órakor Palinban, 10 és 18 órakor a plébániatemplomban lesz szentmise. A plébánia hivatal hamvazószerdán zárva tart.

Február 15-én, csütörtökön a már megszokott, havonta ismétlődő közös dicsőítés lesz templomunkban este a város karizmatikus közösségeivel 19-től 20 óráig. Előtte 18 órakor gitáros szentmise.

Február 16-án, pénteken elkezdjük a keresztúti ájtatosságot, melynek vezetésére kérjük a közösségek jelentkezését. Feliratkozni a sekrestyében lehet. Az első és utolsó keresztúti ájtatosságot Csorba Tamás plébános vezeti. A kezdési időpont: 17.15 óra. Várjuk a hívek bekapcsolódását is.

Február 18-án, vasárnap este 18 órakor a Házasság Hete programsorozat zárásaként kerül sor templomunkban a szerelmesek miséjére, melyre szeretettel várjuk a házasságban élőket, jegyeseket, párokat, szerelmeket áldásra.

Február 24-én, szombaton egész napos szentségimádását tartunk. A menete a szokásos, reggel 8 órakor szentségkitétel, 12 órakor közös
rózsafüzér imádság Csorba Tamás plébános vezetésével, majd 17 órától szentségimádási óra.

ELŐRE HIRDETJÜK, március 9-től 11-ig nagyböjti lelkigyakorlat
lesz, melynek időpontjait megtalálják a hirdetőtáblán.
Március 11-től 19-ig a Szent József-kilencedet imádkozzuk, melyre várjuk férfi híveinket.
Március 16-tól 19-ig a Szent József-búcsú programjaira várunk mindenkit.
Medjugorje-i zarándoklatot szerveznek Kaposfőről március 12-től 16-ig, a buszra majd itt Nagykanizsán is fel lehet szállni. Lelki vezető Németh Zsolt somogysárdi plébános. További részletek a plébánián.
Április 14-én egyházközösségi kirándulásra hívjuk önöket Szlovákiába. Úti célunk a pozsony-dévényi vár. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet a 10 ezer forint részvételi díj befizetésével, mely tartalmazza a biztosítást és belépőket is.

Híreink, programjaink naprakészen megtalálhatók az internetes honlapunkon és a Facebook-on is.

A tv-közvetítések láttán köszönöm, hogy énekelve és imádkozva bekapcsolódnak a szentmisébe.

Február 11., vasárnap – Évközi 6. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin): † szülők