• This event has passed.

Szentírások megáldása

2023.01.22. | 18:00 - 19:00

2019. szeptember 30-án, Szent Jeromos egyháztanító emléknapján tették közzé a Vatikánban Ferenc pápa Aperuit illis (Megnyitotta nekik) kezdetű apostoli levelét, amelyet motu proprio formájában írt, s amelyben elrendelte az Isten igéjének vasárnapját, amit az egyházi évközi idő harmadik vasárnapjára helyez.

Az új ünnep szándékosan kerül az évközi idő kezdetére: január második felében az ökumenikus imahéthez kapcsolódik, amikor el lehet mélyíteni a kapcsolatokat a Biblián keresztül a zsidó hívekkel, és együtt lehet imádkozni a keresztények egységéért a többi keresztény felekezet tagjaival együtt. (forrás: magyarkurir.hu)

Plébániánkon ezen a napon az esti szentmisében ünnepélyesen megáldjuk a hívek bibliáit, amelyet kérünk, hogy hozzanak magukkal, és helyezzék a misézőoltár előtt kialakított helyre.

Date:
2023.01.22.