2018. szeptember 01. | 18:20

Hírek, liturgikus rend – 2018. szeptember 2.

Szeptember 1-től (szombat) az esti szentmisék 18 órakor kezdődnek.

Szeptember 8-án szombaton Szűz Mária születését ünnepli az egyház (Kisboldogasszony). Szentmisék 10 és 18 órakor lesznek a templomban, palinban reggel 8 órakor. Az esti szentmise után 19 órától Mária köszöntő imádságra várjuk a testvéreket a plébánia udvarán.

Szeptember 10-én hétfőtől elkezdődnek a kóruspróbák délután 16 órától a plébánián, melyre új tagokat is várunk.

Jerikó gyalogos zarándoklatot szerveznek szeptember 8-án és 9-én. Az indulási helyszínek: Lenti, Csörnyefölde, Letenye és Tótszerdahely. Jelentkezni Kancsárné Őri Ágnesnél (20/965-3816) és Riba Mónikánál lehet (20/941-2224), illetve a plébániákon.

Szeptember 22-én, szombaton Kaposvárra buszt szervezünk Mijo Barada lelkigyakorlatára. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet nyitvatartási időben.

Október 13-án szombaton egynapos egyházközösségi kirándulást szervezünk Bécsbe. Jelentkezni a plébánián lehet.

Kérjük, akik még nem rendezték az egyházközségi hozzájárulásukat, azok szíveskedjenek megtenni. Az egyházközségi hozzájárulás alapdíja 3500 Ft/év/kereső fő.

Négy napos medjugorje-i zarándoklatot szervezünk októberben. Indulás október 19-én reggel, haza érkezés 23-án a késő esti órákban. Jelentkezni a plébánián lehet.

A tanév kezdetével hívjuk fiataljainkat a templomi szolgálatra, fiúkat ministrálni, lányokat a zsoltárénekes csoportba.

Szeptember 2., vasárnap – Évközi 22. vasárnap

10 óra, szentmise: † édesanya
18 óra, szentmise: † Erzsébet Borbála édesanya

Szeptember 3., hétfő – Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító