2021. október 08. | 10:42

Hírek, liturgikus rend – 2021. október 10.

Ma (vasárnap) 16 órakor kezdődik a bérmálási szentmise a plébániatemplomban. Az esti szentmise a mai napon elmarad.

Október 13-án, szerdán medjugorjei szentségimádást tartunk a plébániatemplomban, 18 órai kezdettel.

Október 15-én, pénteken a Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz, szűz és egyháztanító emléknapja lesz.

Október 16-án, szombaton egész napos szentségimádást tartunk a plébániatemplomban, reggel 8 órai kezdettel. Az Oltáriszentség őrzésére kérjük a testvérek feliratkozását.

Október a rózsafüzér hónapja, a korábbi évekhez hasonlóan idén is az alsóváros különböző pontjain imádkozzuk a Szentolvasót. A kezdési időpont minden alkalommal 17 óra. Következő helyszínek:

– október 17., vasárnap, a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusz bejárata előtt (a parkolóban)
– és október 18., hétfő, a templomunk melletti Szűzanya szobornál

Medjugorjei zarándoklatot szervezünk október 22. és 26. között. Kérjük, aki jönne, mielőbb jelentkezzen a plébánia hivatalban a költségek befizetésével (80 Euró + 24000 Forint).

Kérjük a hittanosokat, kapcsolódjanak be plébániánk életébe; a fiúkat ministrálni, a lányokat pedig a zsoltárénekes csoportba várjuk, akik a vasárnap 11 órai, szabadtéri szentmisén énekelnek.

A Piarista iskola nyílt napot tart október 15-én, pénteken, részletek a faliújságon.

Híreink, programjaink a faliújságon, illetve honlapunkon és Facebook-oldalunkon is megtalálhatók.

Október 10., vasárnap – Évközi 28. vasárnap

9.30 óra, szentmise: † Dénes áldozópap
11 óra, szabadtéri szentmise (ÉNEKLAP): hálából Szűzanya tiszteletére
12 óra, keresztelés (Palin): Pánczél Bence